مزاياي تحصيل در روسيهآموزش جامع دانشگاه


در روسيه ، شما مي توانيد دانش عميق را در همه موضوعات بدست آوريد ، اما اين کشور بيشتر به دليل داشتن مدارس دانشگاهي قوي در فيزيک ، رياضيات و علوم طبيعي شناخته مي شود.


روسيه يک رهبر شناخته شده جهان در آموزش رياضيدانان ، فيزيکدانان ، شيمي دانان ، زمين شناسان ، مهندسان ، برنامه نويسان ، پزشکان و متخصصان ساير علوم طبيعي است که اين ميتواند از مزاياي تحصيل در روسيه باشد.


اين امر با تأييد جايگاه دانشگاه هاي روسيه در رتبه بندي هاي جهاني (براي اطلاعات بيشتر به بخش “دانشگاه هاي روسيه در رتبه بندي دانشگاه هاي جهاني” مراجعه کنيد.


طيف گسترده اي از دانشگاه ها و برنامه هاي مطالعاتي


دانشگاه هاي روسيه همچنين برنامه هاي مقدماتي (آموزش ثبت نام در دوره هاي کارشناسي ، کارشناسي ارشد و تخصصي) ، دوره هاي کوتاه (دانشگاه تابستاني ، يک ترم در روسيه ، مدارس تابستاني) ، روسي به عنوان دوره هاي زبان خارجي ، توسعه حرفه اي و آموزش هاي حرفه اي اضافي ارائه مي دهند.


نسبت مطلوب قيمت و کيفيت آموزش


تحصيل در دانشگاه هاي روسيه بسيار ارزانتر از معادل آن در ايالات متحده ، کانادا و انگليس است و از نظر سطح آموزش ارائه شده ، دانشگاه هاي پيشرو روسي به طور برابر با موسسات آموزشي در غرب رقابت مي کنند.وجود همچين شهريه هاي ميتواند از مزاياي تحصيل در روسيه باشد.


در سال 2020 ، هزينه تحصيل در دانشگاه هاي روسي در دوره هاي کارشناسي ارشد تمام وقت از 83،000 روبل در سال (1،277 دلار آمريکا) بسته به موضوع مورد مطالعه {مطابق با استانداردهاي تعيين شده توسط وزارت علوم و آموزش عالي) آغاز شد}.


براساس داده هاي آژانس رتبه بندي کارشناسي ارشد. حداکثر شهريه در معتبرترين دانشگاه هاي پايتخت به اندازه 586000 روبل در سال (9000 دلار آمريکا) بوده است.


اگر دانشگاه هايي را که در خارج از مسکو يا سن پترزبورگ قرار دارند ، در نظر گرفته ايد ، هزينه هاي شهريه و اقامت کمتر خواهد بود: قيمت ها در مناطق بسيار پايين تر از پايتخت است (براي کسب اطلاعات دقيق تر در مورد شهريه به وب سايت هاي دانشگاه مراجعه کنيد).


شهريه


روسيه يکي از معدود کشورهايي است که به شهروندان خارجي امکان دريافت شهريه رايگان را ارائه مي دهد. دولت روسيه هر ساله چندين هزار بورس تحصيلي (سهميه) به دانشجويان بين المللي اعطا مي کند اين اقدام ميتواند از مزاياي تحصيل در روسيه باشد.


به عنوان مثال ، در سال 2020 به دانشگاه ها 15000 سهميه اختصاص داده شد. علاوه بر اين ، برخي از دسته از شهروندان خارجي ، از جمله هموطنان ، ممکن است براي مکانهاي با بودجه دولتي با شرايط مساوي با روسها اما خارج از سهميه درخواست کنند.


امکان ديگر شرکت در مسابقات دانشگاهي است: به افراد برتر و برندگان جوايز اين مسابقات هنگام ثبت نام در دانشگاه هاي معتبر روسيه شرايط ترجيحي داده مي شود.


فرصت يادگيري روسي


حدود 260 ميليون نفر در سرتاسر اين کشور به زبان روسي صحبت ميکنند و حدود 10.5 ميليون خارجي مرتباً روسي را ياد مي گيرند. دانشگاههاي روسي برنامه هاي مختلف زبان روسي از جمله دوره ها ، مدارس تابستاني و يادگيري از راه دور ارائه مي دهند.


در دوره هاي مقدماتي ، دانشجويان بين المللي دوره اي يک ساله به زبان روسي را طي مي کنند و براي دانشجوياني که در مکان هاي با بودجه دولتي (بورس هاي دولتي) ثبت نام مي کنند ، رايگان ارائه مي شود.


فرصت مطالعه به زبان انگليسي


آيا وقت براي يادگيري روسي نداشته ايد؟ مشکلي نيست! دانشگاه هاي روسي بيشتر و بيشتر برنامه هايي را ارائه مي دهند که به زبان انگليسي تدريس مي شود .


امکان به دست آوردن ديپلم هاي دوگانه


در سال 2003 ، روسيه اعلاميه بولونيا را امضا كرد و تعهدات متعددي را به عنوان بخشي از ايجاد فضاي آموزشي مشترک كشورهاي مشاركت پذيرفت. مدرک هاي دانشگاه هاي روسيه در اکثر کشورها به رسميت شناخته مي شوند.


اين رويه با توافقات بين دولتي روسيه تسهيل مي شودبا بيش از 60 کشور جهان ، از جمله فنلاند ، اسپانيا ، کوبا ، هند ، ويتنام ، چين ، ونزوئلا و ناميبيا ، در حالي که در ژوئن 2015 اين سند همچنين با فرانسه ، در ماه اکتبر و نوامبر 2016 با قبرس و مالت ، در ماه مه و اکتبر امضا شد.


2019 با ازبکستان و کامبوج. علاوه بر اين ، بسياري از دانشگاه هاي روسي با دانشگاه هاي خارجي برنامه هاي مشترکي را اجرا مي کنند و به فارغ التحصيلان خود ديپلم دوگانه صادر مي کنند به عبارت ديگر ، با تحصيل در روسيه مي توانيد يک مدرک روسي و يک ديپلم از يک دانشگاه اروپايي دريافت کنيد اين دليل خوبي از مزاياي تحصيل در روسيه است.


 


 


 


شرايط تحصيل در روسيه


 


 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

Gwen ساخت ويلا James خريد عطر و ادکلن iddaa siteleri ايران ديدني Lance Phil Il Quanto April